dMb
Tomasz Tamm

biuro:
ul.Paderewskiego 28

43-211 Piasek

BIURO CZYNNE 

PON-PT

10:00- 15.30

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

telefon:
+48 91 381 42 36

Dyrektor Handlowy 
Tomasz Tamm

tel. 697 135 603
mail. 
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 


 


 
  • KOSTKA BRUKOWA LED

  • LUSTRA LED

  • OŚWIETLENIE AKWARIUM

  • BIOKOMINKI

  • INTELIGENTNY DOM

Jaki wyświetlacz LED wybrać?


Dokonując wyboru wyświetlacza trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Mają one wpływ na jakość reklamy, jej cenę oraz możliwości.


1. Wymiary tablicy.


Pierwszym wyjściowym parametrem, który jest brany pod uwagę przy wyborze odpowiednich wyświetlaczy diodowych jest ich rozmiar.


a) Wysokość tablicy a wysokość znaków. Wysokość znaków ma bezpośredni wpływ na maksymalny dystans, z którego będzie można przeczytać treść wyświetlaną na ekranie. Im wyświetlane znaki będą wyższe, tym z większej odległości będzie można je czytać i tym nasza reklama będzie miała większy zasięg działania. Wysokość tablicy rzadko pokrywa się z wysokością znaków, dlatego zawsze warto sprawdzić maksymalną wysokość wyświetlanych znaków. Do celów poglądowych przyjmuje się, że każde 10 cm wysokości znaku przekłada się na 50 metrów czytelności. Na podstawie tego otrzymujemy poniższe zależności: 

 

 Wysokość znaków   Optymalny dystans oglądania 
10 cm do 50 metrów
20 cm do 100 metrów
30 cm do 150 metrów
40 cm do 200 metrów
50 cm do 250 metrów
60 cm do 300 metrów


b) Szerokość tablicy. Ten parametr decyduje o ilości znaków, która zmieści się na naszym wyświetlaczu LED przy określonej ich wysokości. Im szersza tablica, tym dłuższe hasła reklamowe będziemy w stanie prezentować w jednej chwili. Najlepiej jest dobierać szerokość tablicy do konkretnych haseł reklamowych, które będziemy chcieli wyświetlać na ekranie. Niestety nie da się w prosty sposób powiązać wysokości znaku z jego szerokością. Do wyboru są czcionki o różnych szerokościach, a do tego poszczególne znaki różnią się szerokością między sobą np. "i" oraz "w", dlatego warto konsultować się z nami w tej sprawie. Możemy przetestować i sprawdzić dla Państwa konkretne hasła reklamowe na wybranym modelu tablicy lub zasugerować Państwu określony model wyświetlacza diodowego pod planowane frazy reklamowe. W takim przypadku zapraszamy do kontaktu z nami. Reklama LED - zapraszamy.


2. Rozdzielczość tablicy i odległości między pikselami.


Drugim bardzo ważnym kryterium uwzględnianym przy wyborze tablicy diodowej powinna być jej rozdzielczość. Często parametr ten jest pomijany już na początku poszukiwań. Najczęściej pytamy o wielkość i cenę wyświetlacza, a to właśnie rozdzielczość decyduje o jakości wyświetlanych informacji i o możliwościach tablicy. Porównywalne gabarytowo  wyświetlacze LED bardzo często mają znacząco różniącą się rozdzielczość. Zasadnicza różnica polega na odległości między pikselami (diodami) w ekranie. Im diody są bliżej siebie, tym więcej ich będzie na określonej powierzchni i tym tablica będzie miała większą rozdzielczość. Różnice mogą być bardzo duże, bo wyświetlacze posiadają odległości między pikselami wynoszące od 10 mm do nawet 30 mm. Technologicznie jes to przepaść bo jeżeli porównamy sobie ilość diod, która wchodzi np. na 1m2 ekranu to bardzo szybko w liczbach zobaczymy jak różne są to produkty.

 

 Odległości między pikselami    Rozdzielczość 1m2 ekranu   Ilość pikseli 
10 mm 100 x 100 px 10 000
20 mm 50 x 50 px 2 500
25 mm 40 x 40 px 1 600


Jak można wywnioskować z powyżej tabelki odległości między pikselami mają bardzo duże przełożenie na ilość diod w tablicy, a tym samym na odwzorowanie i jakość znaków czy grafik na niej prezentowanych. Bezwzględnie trzeba brać pod uwagę ten parametr przy porównywaniu ze sobą wyświetlaczy diodowych.


3. Tablica tekstowa a tablica graficzna.


Tablice tekstowe są to urządzenia, na których można wyświetlać znaki (m.in. litery i cyfry) dostępne na klasycznej klawiaturze komputerowej. W przypadku paneli tekstowych znaki wyświetlane są przeważnie w jednej linii.

Tablice graficzne są to urządzenia, które mogą wyświetlać zarówno tekst jak i grafikę. W przypadku diodowych reklam graficznych tekst może być wyświetlany w dowolnym języku z dowolną czcionką zainstalowaną na komputerze. Dodatkowo tekst i grafikę można prezentować w jednej bądź kilku liniach o dowolnym rozmiarze. Właściwości te sprawiają, że wyświetlacze graficzne są lepsze od wyświetlaczy tekstowych. Dla porównania można obejrzeć galerię tablic tekstowych i tablic graficznych.


4. Wyświetlacz jednokolorowy a ekran 7 kolorowy.


Jednym z dylematów, przed którym stajemy przy wyborze tablicy, jest kolor, w jakim nasza reklama LED będzie świeciła. Do wyboru mamy ekrany jednokolorowe i 7-kolorowe. Tablice 7-kolorowe wydają się być ciekawsze dla oka, są także rzadziej spotykane, dlatego mogą sprawiać wrażenie atrakcyjniejszych. Częściej spotykane są wyświetlacze jednokolorowe, które  są równie skuteczne jako reklama świetlna LED. Tak naprawdę sprawą gustu jest wybór pomiędzy panelem jednokolorowym i 7 kolorowym jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko tę własność tablicy reklamowej.

 


Firma e-Magled specjalizuje się w oświetleniu stosowanym w przemyśle meblarskim. Zajmujemy się również  reklamami świetlnymi, banerami…wszystko, co można zrobić z oświetleniem ledowym wykonamy dla Was!

Oprócz tego nasza oferta bogata jest w lustra LED, biokominki, paleniska gazowe, oświetlenia akwariowe, akcesoria elektroniczne oraz meblowe!

Dzięki nam możesz sterować w swoim domu oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, multimediami, systemami ogrodowymi, podlewaniem ogrodu…i innymi urządzeniami z własnego telefonu komórkowego, komputera, tableta, również poza domem! To wszystko zasługa urządzenia inteligentnego domu – FIBARO!

Dokładamy wszelkich starań aby rozwijać bazę naszych produktów i nieustannie dostosowywać je do zmieniającego się otoczenia rynkowego, wsłuchując się przy tym w potrzeby naszych klientów. Wśród naszych klientów czołowe miejsca zajmują architekci wnętrz, sklepy oświetleniowe, hurtownie oraz firmy profesjonalnie zajmujące się meblarstwem. Zostań i Ty naszym klientem! Wytyczamy trendy, które przekładają się na stale rosnącą liczbę klientów w kraju i za granicą.