Jesteś tutaj:Strona główna » Oświetlenia LED » OŚWIETLENIA DO AKWARIUM » ALUMINIOWE POKRYWY Z OŚWIETLENIEM LED

ALUMINIOWE POKRYWY Z OŚWIETLENIEM LED

pokrywa_80.3.jpgpokrywa_80.4.jpgpokrywa_80.1.jpgpokrywa_80.2.jpgsz.1

 

 

 Pokrywy wykonane są z aluminium i aluminiowej płyty kompozytowej z wypełnieniem polietylenowym grubości łącznej trzech mm. Płyty posiadają obustronnie wykończone powierzchnie w kolorach  biały / biały ; czarny / czarny ; czerwony / srebrny;  żółty /srebrny;  niebieski / srebrny;  zielony / srebrny . Powierzchnia zewnętrzna wykończona jest na wysoki połysk natomiast strona druga to półmat.  Opcjonalnie można zamówić pokrycie o fakturze aluminium szczotkowanego.                                                                                                                                         Elementy konstrukcji są cięte i zaginane maszynami sterowanymi komputerowo co gwarantuje dużą dokładność i powtarzalność. Elementy zewnętrzne wycina frezarka CNC.  Pokrywy to nowatorski projekt o przemyślanej konstrukcji gwarantującej wygodę użytkowania połączoną z bardzo wysoką jakością i wyjątkową estetyką. Pokrywy są wysokości 8,5 cm. Na akwarium zachodzą 3 cm. W tylnej części posiadają dwa  przepusty o wymiarach 34 x 100 mm.

Oświetlenie pokryw stanowią paski led 5630. Standardowo montowane są  dwa paski zimne 6500 K i jeden ciepły 3200 K. Oświetlenie nocne stanowi pasek RGB sterowany pilotem radiowym. Przykładowo w pokrywie 80x35 cm łączna moc to 40 W. Oświetlenie dzienne i nocne zasilane jest osobnymi zasilaczami co pozwala na ich niezależne sterowanie.  Konstrukcja oświetlenia mocowana jest  do kompozytowego zdejmowanego dekla pokrywy. Oświetlenie wykonano w klasie szczelności IP 68 a więc może stale pracować pod wodą. (to nie są ledy w żelu!)Ledy pokryte są półmilimetrową warstwą polietylenu co pozwala na ich mycie a nawet szorowanie łagodnymi środkami myjącymi. Do usunięcia osadów  polecam cytrynę.  Nowatorskie rozwiązanie konstrukcji oświetlenia ma dwie zasadnicze zalety. Pierwsza to brak zmian wewnętrznego ciśnienia w czasie nagrzewania i schładzania układu co przekłada się na niezawodną szczelność oświetlenia  a druga to bardzo dobre parametry pracy led czyli niska temperatura ich pracy. Niską temperaturę uzyskano dzięki bardzo wydajnemu radiatorowi, którym jest cała zdejmowana część pokrywy. Przy zamontowaniu bardzo wydajnego oświetleniu, stosowanego w akwariach roślinnych 1 W/l,  temperatura pracy led nie przekracza 40 stopni !  Takie rozwiązanie pozwala na długą i niezmienną pracę układu. Warto wspomnieć , że ledy bezwzględnie wymagają radiatorów ,bez nich szybko się wypalają a ich wydajność świetlna bardzo szybko maleje.

Ilość oświetlenia zależna jest od rodzaju i wielkości zbiornika. Potrzebna moc do oświetlenia przeciętnego akwarium słodkowodnego to 0,25 W/ l. (w stosowanych ledach) Taka ilość światła gwarantuje normalny wzrost roślin a jednocześnie nie stwarza problemów z utrzymaniem równowagi w zbiorniku. Rośliny korzystają głównie z barwy dziennej 6500 K natomiast wybarwienie zapewnia barwa ciepła 2800-3200 K.  Warto więc mieszać  obie te  barwy.   Oświetlenie można też modyfikować i zmieniać w trakcie użytkowania pokrywy dokupując odpowiedni moduł oświetleniowy. 

sz.2sz.3sz.4sz.6sz.7sz.9

 

Firma e-Magled specjalizuje się w oświetleniu stosowanym w przemyśle meblarskim. Zajmujemy się również  reklamami świetlnymi, banerami…wszystko, co można zrobić z oświetleniem ledowym wykonamy dla Was!

Oprócz tego nasza oferta bogata jest w lustra LED, biokominki, paleniska gazowe, oświetlenia akwariowe, akcesoria elektroniczne oraz meblowe!

Dzięki nam możesz sterować w swoim domu oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, multimediami, systemami ogrodowymi, podlewaniem ogrodu…i innymi urządzeniami z własnego telefonu komórkowego, komputera, tableta, również poza domem! To wszystko zasługa urządzenia inteligentnego domu – FIBARO!

Dokładamy wszelkich starań aby rozwijać bazę naszych produktów i nieustannie dostosowywać je do zmieniającego się otoczenia rynkowego, wsłuchując się przy tym w potrzeby naszych klientów. Wśród naszych klientów czołowe miejsca zajmują architekci wnętrz, sklepy oświetleniowe, hurtownie oraz firmy profesjonalnie zajmujące się meblarstwem. Zostań i Ty naszym klientem! Wytyczamy trendy, które przekładają się na stale rosnącą liczbę klientów w kraju i za granicą.